atrakcje w Pieninach - raftingPoniżej znajdziecie najpopularniejsze atrakcje w Pieninach i okolicach. Okolice Kluszkowiec – Pieniny, Gorce, Jezioro ktywnie – rowery, narty, żagle, piesze wędrówki, wędkarstwo, rafting, parki linowe, wędkarstwo a nawet paralotniarstwo… i wiele innych.  W takim miejscu nie można się nudzić!

Największe atrakcje w Pieninach – Spływ Przełomem Dunajca

Gdybyśmy chcieli wymienić największe atrakcje w Pieninach, to na pierwszym miejscu na pewno znalazłby się spływ przełomem Dunajca.  Dwie lub trzy godziny (w zależności od wariantu trasy) spędzone pośród majestatycznych, pionowo opadających  ku nurtowi rzeki górskich zboczy, to niezapomniane, niepowtarzalne przeżycie. Spływy przełomem Dunajca organizowane są od kwietnia do października, ale my szczególnie polecamy jesień, gdy drzewa mienią się dziesiątkami fantastycznych barw. Jesień w Pieninach jest niezwykle spektakularna.

Osobom spragnionym mocniejszych wrażeń polecamy rafting na Dunajcu, czyli spływ pontonem. W zależności od wyboru trasy spływ może trwać od 2,5 do 3 godzin a widoki i emocje są niezapomniane.  Spływ rozpoczyna się w Sromowcach Niżnych, 2km za przystanią flisacką.

atrakcje w Pieninach - parki linoweParki linowe  i tory saneczkowe

Inne, popularne atrakcje w Pieninach to parki linowe, które polecamy nie tylko dzieciakom. Dorośli również będą się w nich świetnie bawić. Parków jest kilka m.in. w Szczawnicy i Krościenku nad Dunajcem. Trasy, które trzeba pokonać mają zróżnicowane stopnie trudności, więc każdy znajdzie coś dla siebie a odpowiedni sprzęt i instruktorzy zadbają o bezpieczeństwo turystów.
Na górze Wdżar (w Kluszkowcach) i Palenicy (w Szczawnicy) dostępne od wiosny do jesieni są natomiast fantastyczne tory saneczkowe. Na górze Wdżar długość trasy to 1000m, średnie nachylenie zjazdu wynosi 12%, zaś różnica poziomów wynosi 84m a saneczki rozpędzają się do 35 km/h!

Sporty wodne na Jeziorem Czorsztyńskim

Jezioro Czorsztyńskie oferuje wiele atrakcji miłośnikom sportów wodnych. Na trasie między zamkami w Niedzicy i Czorsztynie kursują statki wycieczkowe, w Czorsztynie znajduje się też przystań żeglarska. Latem na spragnionych ochłody czeka plaża w Kluszkowcach, gdzie wypożyczyć można rowerki wodne, kajaki, pograć w siatkówkę a dla najmłodszych przygotowano plac zabaw.

atrakcje w Pieninach - wędkarstwoWędkarstwo

Tereny wokół Kluszkowiec to doskonałe miejsce dla miłośników wędkarstwa, którzy zarówno zimą jak i latem znajdą wiele ciekawych miejsc do łowienia. Zimą bardzo popularne jest wędkarstwo lodowe na Jeziorze Czorsztyńskim, latem popularne są też okoliczne rzeki (Dunajec, Białka).

Grzybobranie

Na grzyby zapraszamy oczywiście jesienią. Gorczańskie lasy obfitują w  borowiki szlachetne (tzw. prawdziwki )i kurki a na polanach często można znaleźć kanie.

atrakcje w Pieninach - roweryRowery

Przed wszystkim trasa Velo Czorsztyn! 27 km ścieżki rowerowej wokół Jeziora Czorsztyńskiego plus przeprawa małymi promami między Zamkiem Dunajec w Niedzicy a Zamkiem Czorsztyn. Najpiękniejsza trasa rowerowa w Polsce!
Poza tym Pieniny i Gorce to wspaniałe miejsce do uprawiania kolarstwa górskiego. Na pobliskiej górze Wdżar organizowane są natomiast zawody w downhill – niezwykle widowiskowej odmianie kolarstwa polegającej na indywidualnej zjeździe rowerem na czas po stromych, górskich trasach. Oczywiście można też zwyczajnie pojeździć na rowerze – np. wybrać się ze Szczawnicy do Czerwonego Klasztoru albo wybrać się na bardzo łagodne trasy Spisza. Więcej o trasach rowerowych w Pieninach można poczytać np. tutaj: http://www.rowerempopieninach.pl/trasy-rowerowe-w-pieninach.html

Termy w Szaflarach i Bukowinie Tatrzańskiej

Na zmęczonych korzystaniem z wszystkich atrakcji regionu czeka wypoczynek w termach. Niedaleko Kluszkowiec znajdują się termy w Szaflarach i Białce Tatrzańskiej: