Wyciąg Czorsztyn-SkiWidokówka to doskonałe miejsce dla wszystkich ceniących sporty zimowe – narciarstwo zjazdowe, narciarstwo biegowe, snowboard, ski-toury, chodzenie na rakietach śnieżnych.  W pobliżu Kluszkowiec znajdują się bowiem liczne wyciągi narciarskie, trasy biegowe oraz wspaniałe zbocza górskie – dla tych, którzy wolą być jeszcze bliżej natury. Największą zaletą naszych domków jest jednak ich położenie – wyciąg Czorsztyn-Ski znajduje się zaledwie 800 metrów od naszych domków!

Wyciąg Czorsztyn-Ski

Kompleks narciarski Czorsztyn-Ski oferuje aż 8 tras, z których najdłuższa ma 1200 metrów.  Łącznie na narciarzy czeka niemal 5 kilometrów dobrze utrzymanych tras narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności.  Szczególnie polecamy ten ośrodek rodzinom z dziećmi, ponieważ każdy znajdzie tam coś dla siebie – na początkujących czekają łagodne stoki i wyszkoleni instruktorzy a dla zaawansowanych strome trasy, na których można nieco bardziej zaszaleć. Co istotne, mikroklimat panujący w Kluszkowcach sprawia, że uprawianie narciarstwa jest tutaj możliwe dłużej niż w innych ośrodkach.

W Kluszkowcach znajdują się również liczne wypożyczalnie sprzętu narciarskiego (w tym także nart biegowych) i snowboardowego.  Czorsztyn-Ski oferuje też oczywiście szkółkę narciarską i snowboardową (zajęcia grupowe i indywidualne) oraz serwis narciarski. Na górze Wdżar (zarówno na stoku jak i przy dolnej stacji wyciągu) funkcjonuje kilka restauracji oferujących dania regionalne i tradycyjne potrawy kuchni polskiej.

Wyciąg Czorsztyn-SkiDo wyciągu narciarskiego można dojechać samochodem (pod wyciągiem znajduje się duży parking) lub też dojść na piechotę a swoje rzeczy (buty, plecaki itp.) zostawić w zamykanych szafkach.

A kiedy zmęczymy się już szusowaniem po ośnieżonych stokach warto usiąść z kubkiem gorącej herbaty na samym szczycie góry Wdżar i podziwiać wspaniałe widoki na panoramę Tatr.

Wyciągi narciarskie w pobliżu Czorsztyna: