Już jest! Jeszcze nie jest całkiem zielono, ale wiosnę wyraźnie czuć już w powietrzu.  Na szlakach turystycznych w wyższych partiach Pienin i Gorców leży jeszcze śnieg,  trasy są raczej mokre i może być ślisko.  Za to szlaki są puste a widok porannych mgieł wart jest tego, by wcześnie zerwać się z łóżka.  Nasze domki góralskie do wynajęcia to doskonała baza wypadowa na wycieczki w Gorce i Pieniny.  Wstajemy, wychodzimy, skręcamy w lewo i jesteśmy w rezerwacie Modrzewie, z którego prostą drogą można dojść na Lubań w zaledwie 2 godziny!  Droga z naszych domków łączy się z  żółtym szlakiem. Z Lubania schodzimy czerwonym szlakiem do Krościenka.

Jeżeli jednak mamy ochotę na nieco krótszy spacer, to warto wybrać się na pobliską Górę Wdżar. Góra Wdżar znajduje się zaledwie 800 metrów od naszych domków góralskich do wynajęcia. Atrakcję turystyczną poza sezonem narciarskim stanowi Wąwóz Papieski i ścieżka edukacyjna w nieczynnym kamieniołomie, w którym wydobywano andezyt. Na szczyt góry Wdżar (767 m. n.p.m.) można wjechać nowoczesnym wyciągiem krzesełkowym, który jest czynny także poza sezonem narciarskim.  Ze szczytu góry rozpościera się wspaniały widok na Tatry…. ale bardzo podobny widok można podziwiać z Widokówki.

No dobrze, a co robić, gdy pada (co tu kryć, wiosną zdarza się to nieco częściej niż latem)? Możemy zagwarantować naszym gościom wspaniałe widoki, świetnie wyposażone domki góralskie do wynajęcia, doskonałą lokalizację i przemiłą obsługę, ale pogody zagwarantować nie możemy, chociaż naszym zdaniem góry są wspaniałe o każdej porze roku i przy każdej pogodzie.  A jak leje i wieje to zawsze można zwiedzić zamek Dunajec w Niedzicy oraz elektrownię wodną na zaporze. Ważnym punktem na turystycznej mapie jest też bez wątpienia XV-wieczny, drewniany kościół w Dębnie (wpisany na listę światowego dziedzictwa Unesco).  Podobny, choć nieco młodszy znajduje się  w Łopusznej.  A dla dzieciaków, zwłaszcza tych młodszych, frajdą będzie z pewnością wypad do term Bania w Białce Tatrzańskiej.

Oczywiście wiosną  w naszych domkach góralskich do wynajęcia ceny są bardzo atrakcyjne. Można je również negocjować w zależności od ilości osób, długości pobytu i zdolności negocjacyjnych 🙂

Zapraszamy!

 

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.