Pieniny na rowerze?

Jak najbardziej! Pieniny i Gorce to nie tylko miejsce, gdzie można pojeździć sobie z rodziną po malowniczych, ale łatwych trasach. Tu przede wszystkim na rowerze można naprawdę zaszaleć!

Joy Ride Bike Festival Kluszkowce

Co roku w Kluszkowcach odbywa się popularna impreza rowerowa Joy Ride Bike Festival (w tym roku w dniach 26-28 maja). Góra Wdżar (to ta góra ze stacją narciarską Czorsztyn-Ski) znowu powita miłośników ekstremalnej jazdy na rowerze.

W tym roku na  amatorów i zawodowców czekają zawody w 8 dyscyplinach:

– Downhill – szybkie zjazdy trasą wypełnioną ostrymi zakrętami i skoczniami
– Enduro – zjazdy rowerowe połączone z elementami ciężkich podjazdów
– Tirol Flybag – powietrze ewolucje przy miękkim lądowaniu na gigantyczną poduszkę pneumatyczną.
– NS Bikes Pumptrack – wyścigi na wyboistym torze modułowym, podczas którego zawodnik nie może pedałować – musi użyć siły grawitacji
– Kärcher Dual Slalom – pojedynki na czas dwóch zawodników na równoległym torze
– Kellys Cyklokarpaty Maraton – kilkunastokilometrowy wyścig setek rowerzystów
– Kids Race – darmowa konkurencja dla najmłodszych, którzy na prostym torze poznają smak rywalizacji
– Best Whip Contest – niezwykle widowiskowa konkurencja, w której zawodnik wyskakuje ze skoczni i lecąc kilkanaście metrów przekrzywia rower o 90 stopni do kierunku lotu, po czym ponownie wraca do pozycji wyjściowej.

Pieniny na rowerze

Festiwal to również mnóstwo atrakcji towarzyszących, takich jak:

Targi rowerowe:

Ponad 60 wystawców, prezentacje najnowszego sprzętu oraz testy rowerów.  Więcej tutaj: http://joyride.pl/category/wystawcy/

Premiery filmowe:

Kino pod gołym niebem, na środku góry Wdżar to atrakcja zaplanowana na piątkowy i sobotni wieczór. Najbardziej klimatyczne rowerowe produkcje ostatnich lat zostaną wyemitowane w niepowtarzalnych okolicznościach przyrody.

Charytatywne szkolenia:

W niedziele odbędą się unikalne szkolenia z podstaw jazdy na rowerze górskim, z fizjoterapii, z mechaniki roweru, pierwszej pomocy.  Środki zebrane podczas szkoleń zostaną przekazane na cele charytatywne.

Wycieczki rowerowe dla początkujących i zaawansowanych:

Piątkowa wycieczka enduro, czyli objazd odcinków specjalnych (dla zaawansowanych) oraz sobotnia, bardzo malownicza wycieczka rodzinna połączona z rejsem promem spod zamku w Czorsztynie do zamku w Niedzicy.  Prócz tego codzienne, krótkie wyprawy rowerem e-bike (ze wspomaganiem elektrycznym).

W Pieniny na rowerze prosto z naszych domków góralskich:

Oczywiście nie trzeba dodawać, że nasze Domki Góralskie Widokówka znajdują się zaledwie 800 metrów od miejsca zawodów – góry Wdżar i w tym roku oczywiście gościć w nich będziemy zapalonych rowerzystów. Trzymamy kciuki za dobrą zabawę i sportowe sukcesy!
Miło nam też będzie gościć wszystkich chętnych do tego, żeby poznać Pieniny na rowerze, nie tylko w ten jeden, zwariowany rowerowy weekend w roku.

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.